Hizmet Sözleşmesi

İnternet ortamında hizmetler sunan "Datafex" ile kişisel, finansal ve diğer bilgilerini sipariş sırasında belirterek hizmet alan kişi (bundan böyle kullanıcı olarak anılacaktır) sözleşmenin taraflarını oluşturur.

Sözleşmenin Konusu: İş bu sözleşmenin konusu aşağıda kısaca açıklanan, internet sitelerinin barındırılması, görsel ve teknik tasarımı ve isim tescili işlemi hizmetlerinin ana hatlarının belirlenmesi ve karşılıklı hakların korunması ile ilgili hükümlerdir.

Sözleşmenin Süresi: İş bu sözleşme Kullanıcının, vermiş olduğu siparişle ilgili, sorumluluğu olan bedeli "Datafex"'e ödeme kanallarından birini kullanarak (kredi kartı veya havale) ulaştırmasıyla başlar. Sipariş sırasında Kullanıcı tarafından tercih edilen hizmet periyodu (aylık sipariş/yıllık sipariş) bitiminde sona erer.

Madde 1 - Yedek Sorumluluğu

Madde 1.1 - Müşteri ve Yedek İlişkisi: "Datafex" sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedek alma sorumluluğu tamamen müşteriye aittir. "Datafex" bu konuda kesinlikle sorumlu ve/veya mesul tutulamaz. "Datafex" haftalık yedek almaktadır fakat oluşabilecek veri kayıplarının önlenmesi için asıl yedek sorumlusu müşteridir.

Madde 1.2 - Yedek ve Ödeme İlişkisi: Ödemesini yapmayan müşterinin hizmeti 7 gün içinde sonlandırılmaktadır. 7 gün sonra müşteri firmamızdan herhangi bir şekilde yedek talep edemez.

Madde 1.3 - Yedek ve İllegal içerik ilişkisi: İllegal içerik barındırmakta olan bir müşterinin hesabı askıya alınmaktadır. Bu hesabın yedeğini firmamız müşteriye vermeme hakkını saklı tutar. Veya hizmet politikamız gereği kendi haklarını korumak adına gerekli incelemeleri yaparak müşteriye yedeğini verebilir.

Madde 1.4 - Yedek ve Tarih ilişkisi : "Datafex" Günlük yedek almaktadır fakat sunucu yoğunluğuna bağlı sunucuda bulunan bütün hesapların 2. gün yedeği alınabilir veya herhangi bir hesabın yedeği o hesabın yoğunluğuna bağlı 2. gün alınabilir. "Datafex" Müşteriye elinde bulunan güncel yedeği verebilir bu nedenle Müşteri eski tarihli veya yeni tarihli yedek talep edemez.

Madde 2 - Son Ödeme Tarihi ve Ödeme sorumluluğu

Madde 2.1 - Müşteri Ödeme İlişkisi: Ödeme tarihinizden sonraki 7 gün boyunca ödemenizi gecikmeli olarak yapabilirsiniz. Ancak bu 7 günün sonunda ödeme yapmazsanız hizmetiniz kalıcı olarak silinir. "Datafex" 1.2. Maddede belirtildiği gibi yedek verme ve hizmeti açık tutma zorunluluğu yoktur.

Madde 2.2 - Ödeme ve Hizmet ilişkisi: Sipariş edilen ürün/hizmet ne olursa olsun ödeme "Datafex" tarafından onaylanmadığı sürece aktif edilmeyecektir. Ödeme yapılmadığı gerekçesi ile askıya alınan hizmetlerinizde aynı şekilde ödeme "Datafex" tarafından onaylanmadığı sürece aktif edilmeyecektir. Acil durumlarda Banka hesaplarımıza EFT işlemi yapılmaması gerekmektedir EFT ile alınmakta olan ödemeler EFT saatleri içinde Banka hesabımıza ücret geldiğinde faturanız onaylanacaktır. Bu nedenle acil ödemelerinizi Kredi kartı/Banka kartı ile fatura üzerinden online olarak yapılması önerilmektedir. EFT ile yapılacak ödemelerden dolayı EFT saatleri dışında ödeme onaylanmayacağı açıkça belirtilmiştir bu şekilde yapılan ödemenin EFT saatleri dışında onaylanması teklif dahi edilemez.

Madde 2.3 - Ödeme ve Zarar ilişkisi: Yapılacak ödemeler "Datafex" tarafından peşin alınmaktadır bu nedenle EFT gibi işlemlerden dolayı doğabilecek bütün sorunlardan "Datafex" sorumlu tutulamaz.

Madde 3 - Sunucudaki Yazılımlar ve Müşterinin sorumluluğu

Madde 3.1 - Sunucudaki Yazılımlar ve Ayarlamalar: "Datafex" paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Madde 3.2 - Yazılımsal sorumluluk: Müşteri firmamızdan almış olduğu Paylaşımlı hosting/reseller ürünlerinde kurmuş olduğu scirptlerin çalışmamasından kendisi sorumludur bu nedenle Müşteri firmamızı sorumlu tutamaz. Ücretli olarak alacağınız scirpt, tema, modül vb. yazılımların alınmadan önce fimamıza gereksinimlerinin bildirilmesi zorunludur aksi halde doğabilecek gereksinim eksiğinden "Datafex" sorumlu tutulamaz.

Firmamızdan yeni hizmet alacak müşterilerin daha önce almış olduğu scirpt, modül, tema vb. yazılımları bizim sunucularımızda çalıştırmak istiyorsa hizmet almadan önce sunumuzda kurulu olan gereksinimleri öğrenmesi zorunludur aksi halde doğabilecek gereksinim eksiğinden "Datafex" sorumlu tutulamaz.

Madde 4 - Müşteri İletişim ve bilgi adresleri

Madde 4.1 - Müşteri Bilgilerinin doğru olma zorunluluğu : Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır. "Datafex" sözleşme süresi içinde Müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Madde 5 - Argo Kelime/Ağır Hakaret

Madde 5.1 - Argo Kelime/Ağır Hakaret edilmesi: Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür ya da aşağılama tespit edildiğinde, "Datafex" müşterinin hesabını sunucularından yedek müşteriye gönderilerek kalıcı olarak silme hakkını saklı tutar. Herhangi bir ön uyarı ve ücret iadesi söz konusu değildir.

Madde 6 - Başka Müşterilerin Hizmet Almasını Engelleyici İçerik Bulundurmak

Madde 6.1 - İşlemci ve Kaynak limitlendirilmesi: Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı %25 'tir. %25 'i geçen kullanıcı hesapları, askıya alınmaktadır.

Askıya alma işlemi sunucuda işlemci/kaynak kontrolünü ve dengelenmesini sağlayan CloudLinux eklentisi tarafından yapılacağı için ön uyarı verilmeksizin hesabınız askıya alınmaktadır bu nedenle doğabilecek sorunlardan "Datafex" sorumlu tutulamaz.

Madde 6.2 - İçerik ve Sorumluluk: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dâhildir.

Madde 6.3 - Spam mail ve Sorumluluk: Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır. Spam neticesinde doğabilecek maddi zararlardan tamamen müşteri sorumludur.

Madde 7 - Paylaşımlı Hosting Kullanım Şartları

Madde 7.1 - Yasa Dışı Yayın: Telif Hakları saklı çalışmalar, ticari ses, video, müzik dosyaları ve T.C. yasalarınca yasaklanmış diğer tüm materyallerin barındırılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.2 - Ahlaka Aykırı Materyal: Pornografi, erotik resimler, videolar ve benzeri içerikler barındıran yayınların barındırılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.3 - Oyun ve Animasyon : Jumpling, MUDs, Egg Drop, interaktif oyunlar ve SWF dosyalarının FTP Server ‘da barındırılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.4 - Rencide Edici Materyal: Herhangi bir din, dil, ırk, cinsiyet, ve benzeri toplumsal grupları baz alan ayrımcı ve öfke içeren içeriklerin barındırılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.5 - Dosya Deposu: Hosting ve reseller paketlerinin dosya deposu, paylaşım servisi olarak kullanılması, sunucularda program exe, bat vb. uzantılar barındırılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.6 - Hack/Hacking: Hack ve hacking için gerekli uygulamalar, programlar, saldırı araçları barındırılması ve kullanılması kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir.

Madde 7.7 - Diğer Materyaller: Proxy Scriptlerin, Anonymizerların ve tüm IP Scannerlerin; Mail Bombers, Spam Scriptlerin kullanılması 6.3ü. maddede belirtildiği gibi kesinlik ile yasaktır tespit edilmesi halinde hesap askıya alınacaktır. Kullanıcıya 1.3. maddemiz dâhilinde inceleme yapılarak yedek teslim edilecektir. Spam neticesinde doğabilecek maddi zararlardan tamamen müşteri sorumludur.

Madde 8 - Haberdar Olmak

Madde 8.1 - Takip zorunluluğu: "Datafex"in duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. "Datafex" müşteriyi değil, müşteri "Datafex"'i takip etmek zorundadır.

Madde 9 - Destek Sistemi

Madde 9.1 - Destek Sistemi ve İşleyişi: "Datafex"in sağladığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. "Datafex" kendinden kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda müşteriye destek vermeme hakkını saklı tutar.

Madde 10 - Veri Taşıması

Madde 10.1 - Veri Taşıma ve İşleyişi: Hizmet ilk alındığında taşınan veriler haricinde "Datafex" çalışanlarına yaptıracağınız veri taşımaları ücrete tabidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Madde 11 - Kapalı Fonksiyonlar

Madde 11.1 - PHP Mail fonksiyonu: Tüm paylaşımlı hosting sunucularımızda PHP mail fonksiyonu kapalıdır. Herhangi bir ek ücret ile açılması mümkün değildir/talep edilemez. Mail işlemlerinizi SMTP ve POP3 üzerinden yapabilirsiniz.

Madde 12 - Karalama/Kötüleme

Madde 12.1 - Karalama/Kötüleme: Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlendiği takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz olarak sunucularımızdan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Madde 13 - Ödeme Sağlayıcısı Komisyonları

Madde 13.1 - Komisyonlar: Ödeme sağlayıcılarının aldığı komisyonların ödemesi müşteriye aittir, bu komisyonlar sipariş esnasında faturanıza otomatik olarak eklenmektedir.

Madde 13.2 - İade ve Komisyon ilişkisi : Ödeme iadelerinde ödeme sağlayıcılarının aldığı komisyonlar iade edilmemektedir bu nedenle "Datafex" müşteriye bu ücreti iade etmek zorunda değildir.

Madde 14 - Yetkili mahkeme ve icra daireleri

Madde 14.1 - Maddeler ve Değişiklikler: İş bu sözleşme bununla birlikte 15 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. Siparişin internet ortamında "Datafex"'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). "Datafex" gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

Madde 14.2 - Çözüm Yetkilileri: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
Belgenin son güncellenme tarihi: 10.06.2022 (10 Haziran 2022)

Belgeyi PDF olarak görüntüle